הסוכנות היהודית: 'אין כוונה לסגור את מחלקת העלייה'

בעקבות פרסומים שונים בתקשורת כי בעקבות מצוקה תקציבית תיסגר מחלקת העלייה בסוכנות היהודית דנה ועדת העלייה והקליטה בנושא. גזבר הסוכנות- יש מחסור בתקציה אך המחלקה לא תיסגר.

עודד בן צבי ו01/04/2008

הסוכנות היהודית

ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בראשות חה"כ פרופ' מיכאל נודלמן דנה אתמול בהצעות דחופות לסדר-היום ביניהן גם כוונת הסוכנות היהודית לפרק את מחלקת העלייה -של חברי הכנסת יולי אדלשטיין וניסים זאב. בישיבה השתתפו גזבר הסוכנות חגי מירום, מנכ"ל הסוכנות משה ויגדור וחברי כנסת.

חגי מירום, גזבר הסוכנות היהודית אמרר בדיון 'אני מודיע כאן באחריותי ובאחריות יו"ר הסוכנות היהודית - לא נשקול לרגע לסגור את מחלקת העלייה - היא הדגל והסמל של הסוכנות היהודית. נכון שיש לנו קשיים תקציביים לנוכח שחיקת הדולר - יש חסר של 20 מיליון דולר. נערוך קיצוצים ורה-ארגון, אך לא על חשבון העבודה והפעילות בתחום העלייה. נהפוך הוא הסוכנות היהודית בוחנת בחשיבה עמוקה כיצד לשפר את העלייה, תוך שימת דגש על העלייה וגם הקליטה מן היום הראשון בישראל'. הוא הבהיר כי הפרסום בתקשורת לא היה נכון וכי הסוכנות ראתה עצמה נפגעת ממנו.

משה ויגדור, מנכ"ל הסוכנות היהודית ציין כי הסוכנות נדרשת כיום להיערכות ארגונית אחרת, תוך מתן מענה לשינויים החלים בעולם. היא מתכוונת לבחון כיצד כל שינוי ארגוני במסגרתה יהיה תואם לתפיסה האידאולוגית ולראייה האסטרטגית. הוא עמד על שיתוף פעולה עם נתי"ב.

הח"כים סיכמו כי הם שמחים לשמוע את הבהרתו של מרום 'ראיתי חשיבות ליזום את הדיון לנוכח העובדה שהסוכנות היהודית עוברת תקופה לא קלה מבחינה תקציבית בשל שחיקת הדולר. מאחר שצפוי רה-ארגון נרחב, חשוב שהסוכנות תציג לוועדה את תכניותיה, טרם ביצוען, לנוכח פרוייקטים רבים המתקיימים בשותפות בין גורמי הקליטה השונים. במידת הצורך, תפעיל הוועדה לחץ על הממשלה כדי למנוע פגיעה בפעילות'. אמר ח"כ יולי אדלשטיין.

ח"כ מרינה סולודקין ביקשה להוסיף : 'לא ניתן לסגור את האולפנים לעברית בסוכנות או את מחלקת העלייה, כי זו ציפור הנפש של הסוכנות היהודית'

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49