הוסרה העננה שהעיבה על יחסי היהודים והמוסלמים ברוסיה

המופתי הראשי והרב הראשי של רוסיה, הכריזו במשותף: אמירה שעלולה להחריב את השלום בין הדתות - בלתי אחראית.

חיים נחתומי ו30/03/2008

הרב לעזאר עם ראש ממשלת רוסיה

בתחילת החודש הגדיר סגן המופתי הראשי של רוסיה, השייח נפיגולה אשירוב, את ישראל כגידול סרטני ואת הציונים כפשיסטים.

בעקבות דברי נאצה אלו, הודיעו הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזאר וראשי איגוד הקהילות היהודיות במדינה על השהיית כל קשר ומגע עם הקהילה המוסלמית ברוסיה.

ביום ה' האחרון קיימה הועידה האזרחית - המועצה הציבורית העליונה שליד הקרמלין - שבה חברים הן הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזאר והן המופתי הראשי של רוסיה, השייח ראביל גיינודין, דיון נוקב שכונס כדי "לתקן את הקונפליקט בין הקהילה המוסלמית לקהילה היהודית ברוסיה".

בסיום הדיון יצאו ראשי הקהילות, בהודעה משותפת הדוחה את דברי הנאצה שהושמעו וקובעת כי כל אמירה שעלולה להחריב את השלום בין הדתות הינה אמירה בלתי אחראית. בהודעה משותפת שפרסמו השייח גיינודין, המכהן כיו"ר מועצת המופתים ונחשב כסמכות הרוחנית העליונה של 20 מיליוני המוסלמים החיים ברוסיה, והרב הראשי בערל לאזאר, קובעים המנהיגים הרוחניים כי "המוסלמים של רוסיה ויהודי רוסיה הקפידו תמיד על שיתוף פעולה בין הקהילות, תוך שמירה על יחסים טובים וכבוד הדדי אלו לאלו. הדתות הן המקור החשוב ביותר לסובלנות ורק שיתוף פעולה בין דתי יהיה בו כדי להביא את השלום והאחווה בין כל המאמינים".

המופתי הראשי והרב הראשי לרוסיה, קבעו כי כל אמירה שעלולה להחריב את השלום בין הדתות - הינה אמירה בלתי אחראית וקרא במשותף להמשך הדיאלוג הבין דתי תוך יחס של אמון וכבוד בין בני הדתות השונים - להגברת השלום ולטובת כלל העמים והלאומים המרכיבים את החברה הרוסית. הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזאר, הביע תקווה ראשי הדתות כולם, ישכילו להרבות שלום והבנה הדדית בין העמים החחים במדינה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. הגיע הזמן שתעלו לארץ?
    (30/03/2008)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49