מחזירים את היורדים

מאמצים נוספים להחזיר ישראלים שירדו לחו"ל לקראת שנת ה60 למדינה. בקרוב: רפורמה במיסוי לעולים חדשים ותושבים חוזרים.

עודד בן צבי ו16/03/2008

המאמצים להחזיר את הישראלים היורדים לחו"ל לקראת יום הולדת ה 60 למדינה הולכים ומתגברים, לאחר שהוחלט על שורה של הטבות לרופאים שיחזרו, אימץ שר האוצר, רוני בר - און, המלצות משותפות לרשות המיסים ומשרד הקליטה בנוגע לרפורמה במיסוי לעולים חדשים ותושבים חוזרים.

הרפורמה, המעניקה שורת הקלות במס לעולים חדשים ותושבים חוזרים, גובשה במטרה לעודד עלייה לישראל ולהגדיל את מימדיה ולהשיב הביתה מאות אלפי ישראלים החיים בחו"ל, תוך הסרת חסמי מס משמעותיים. מטרתה לעודד השקעות בישראל ולהחזיר הון אנושי ובכך לתרום לפיתוח חוסנה הכלכלי וחברתי של ישראל.

שר האוצר אמר : 'אנו מחויבים לפעול לעידוד העלייה ולהשבתם של ישראלים אשר מרכז חייהם אינו בישראל ולסייע בקליטתם בארץ ובתוך כך לחזק את מדינת ישראל כביתו של העם היהודי'.

את התוכנית יזמו משרד הקליטה ורשות המיסים במסגרת פרויקט 'חוזרים הביתה ב 60 לישראל' . במסגרת המבצע מעניק המשרד לישראלים החוזרים סל הטבות כלכליות בתחומי תעסוקה ומסיר עבורם חסמים כלכליים אחרים בתחום ביטוח הבריאות.

פרטי התוכנית המוצעת, גובשו בחודשים האחרונים על ידי צוות משותף בראשות מנכ"ל משרד הקליטה, ארז חלפון. ההמלצות נועדו להשלים את מאמצה של מדינת ישראל להגדלת מספר הישראלים והיהודים הבוחרים להעתיק את מרכז חייהם לישראל.

ההקלות המוצעות במסגרת הרפורמה כוללות מתן פטור ממיסוי ומדיווח לתקופה של עשר שנים על נכסים והכנסות שמקורן מחוץ לישראל, והן תוענקנה על כל סוגי ההכנסות, החל מהכנסות מריבית ומדיווידנד שמקורם בחו"ל,הכנסות משכירות, משלח יד ומשכורות מעבודה נוספת, הכנסות מעסק וכלה ברווחי הון במכירת נכסים מחוץ לישראל.

שר הקליטה, יעקב אדרי אמר : 'הרפורמה מהווה מהפכה של ממש המשלבת לראשונה בין כדאיות ערכית ועלייה ממניעים ציוניים לבין כדאיות כלכלית. לדבריו, נטל המיסוי היווה מאז ומתמיד מכשול משמעותי בדרכם של עולים וישראלים לעלות ארצה והסרתו תביא לגידול משמעותי בממדי העלייה ותכפיל את מספר הישראלים החוזרים. עוד הוסיף כי משרדו ימשיך לפעול להסרת כמה שיותר חסמים כלכליים ולפיתוח תוכניות אטרקטיביות לעידוד עלייה ולהשבת מיטב המוחות הביתה. '

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49