קסאמים בשדרות - סטירת לחי

יעל רינג, מורה בריברדייל ניו יורק, מביאה לכם מקרה שקרה לה בבית הספר בו היא מלמדת: מה שהתחיל בהעלאת מודעות למצב בשדרות הסתיים בויכוח פוליטי דרך מודעות הלוח בבית הספר

יעל רינג ו06/03/2008

בני עקיבא במנהטן

לא תאמינו מה קרה לי היום. לאור המצב באשקלון ושדרות (כמה עצוב ששדרות נדחית למקום השני בגלל חדשות גרועות יותר) הייתי חייבת לעשות משהו בבית הספר כדי להעלות את המודעות של הילדים למה שקורה בארץ.

חיפשתי משהו שיתפוס את תשומת הלב שלהם בהשוואה למיליון הודעות, פרסומות ושטויות שתלויות על הקירות בבית הספר. מצאתי באינטרנט תמונה של ילד מתחת לשולחן כיתה בזמן הפצצה שהייתה בבוקר באשקלון והדפסתי את התמונה עם הכיתוב: How was your 1st period? This was 1st period in Ashkelon today.

קצת פרובוקטיבי אבל חשבתי שזה לפחות ינער אותם קצת למצב בארץ ותליתי את השלטים ברחבי בית הספר. אחרי כמה שעות אחד השליחים האחרים בבית הספר הראה לי "שלט תגובה": אחד השמיניסטים הדפיס תמונה של ילד שחייל ישראלי מכוון לעברו נשק וכתב: This child didn't have a 1st period today. ההרגשה שלנו כשליחות הייתה כאילו קיבלנו סטירה בלחי, אחד המורים פנה אלי ושאל אותי אם קיבלתי אישור לתלות את השלטים שלי בבית הספר. מעולם במשך ששת החודשים שאני כאן אף פעם לא הייתי צריכה לבקש אישור לתלות משהו בבית הספר ובייחוד לא בSAR.

מסתבר שאותו מורה ראה את הילד שתלה את ה"תגובה" וניסה למנוע ממנו לתלות את השלט, כשהסיבה שלו להתנגד למעשי התלמיד הייתה שהיא מנוגדת למדיניות בית הספר ושהוא לא יכול לתלות שלטים בבית הספר בלי אישור המנהל ולכן השאלה כלפי. המורה גם הבהיר שאם כל כך שריברדייל ידועה בתור מעוז השמאל מבחינות שונות, זוהי דעת המיעוט ואינה משקפת את דעת הרוב של הציבור היהודי בריברדייל.

כמובן שכל הסיפור הזה יצר סערה אצל סגל ההוראה בבית הספר. בית הספר מקפיד על פלורליזם וסובלנות בנוגע לדעות שונות ולכן אף אחד לא התנגד לדעות התלמיד עצמן אלא לצורת הביקורת.

אך עדיין הצורה הזאת של ביקורת והתגובה למודעה שבאמת הדפסתי מתוך רצון לעורר מודעות ולא ויכוח פוליטי, זה מה שכל כך הלחיץ, פתאום מה שבעיני נראה כמו העלאת מודעות למצב בארץ הופך לעניין רגיש שיש צורך להציג באופן עדין.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49