נשיא הונגריה בכותל: 'באתי לחזק את הקשרים עם העם היהודי'

במסגרת ביקורו בישראל הגיע הבוקר נשיא הונגריה לכותל המערבי. 'באתי לכאן כדי לחזק את הקשר של עמנו ומורשתנו עם העם היהודי ומורשתו העתיקה' אמר והוסיף כי המשקיעים היהודיים כבר מסייעים להידוק הקשרים בין המדינות

עודד בן צבי ו05/03/2008

נשיא הונגריה ורב הכותל

נשיא אוקראינה לאסלו שויום ורעיתו הגיעו הבוקר (ג') לביקור ברחבת הכותל המערבי ובמנהרות הכותל המערבי.

רב הכותל שמואל רבינוביץ שקיבל אותו הציג בפניו את החפירות והגילויים הארכיאולוגים במקום, בהם ישנן עדויות רבות על החיים היהודיים במקום בזמן בית שני, בציינו כי כל החפירות מתבצעות מחוץ להר הבית.

הנשיא התעניין על מעלה המוגרבים, החפירות וההיסטוריה של העם היהודי במקום, בציינו כי גם מי שאינו יהודי מתרגש לנוכח הגילויים והממצאים.

'באתי לכאן כדי לחזק את הקשר של עמנו ומורשתנו עם העם היהודי ומורשתו העתיקה. קבוצות גדולות בעם היהודי נקראות על שם עיירות בהונגריה וצמחו מיהדות הונגריה המפוארת שהוכחדה בשואה, כך שהמחויבות שבין העמים צריכה להיות חזקה יותר' אמר הנשיא. בנוסף הוא ציין גם את המשקיעים היהודים בהונגריה דבר שמהדק את הקשרים בין המדינות.

נשיא הונגריה ורב הכותל

הרב רבינוביץ הודה לנשיא על הביקור ואמר שהוא רואה בביקור הוקרה עמוקה למורשת ישראל, בציינו כי עם ישראל פתח את המקום הקדוש לכל העמים בסימן: 'כי ביתי בית תפילה לכל העמים', בעוד שסבו של הרב גורש מהעיר העתיקה, והביע תקווה כי הביקור הטביע רושם עמוק בנשיא והדגיש את הקשר העמוק של העם היהודי לירושלים.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49