כשהניו זילנדים בכו

חניכים בוגרי תנועת בני עקיבא העולמית מאוסטרליה, דרום אפריקה וניוזילנד פתחו את השנה בתוכנית השנתית 'הכשרת תפנית', הכוללת ביקור מפתיע בכותל

דפנה אנקור ו06/02/2008

(צילום: יחסי ציבור)

אמש, יום שלישי ה-5 בפברואר, התקיים בעיר העתיקה וברחבת הכותל המערבי בירושלים טקס פתיחת שנת הפעילות של התוכניות השנתיות מדרום העולם שאורגנה על-ידי תנועת בני עקיבא העולמית.

החניכים, בני 18 מאוסטרליה, דרום אפריקה וניו זילנד התחילו השבוע את התוכנית השנתית של בני עקיבא בשיתוף עם 'מסע' של הסוכנות היהודית. במשך השנה יתנדבו בקיבוצים, בצה"ל ובמד"א, ילמדו בישיבה ובמדרשה, יתגוררו בעיירות פיתוח ועוד.

לאחר צעדה לעיר העתיקה לבושים בכחול לבן, החליטו המדריכים להפתיע את החניכים: עיניהם של החניכים כוסו, ולאט לאט, יחד עם שירה סוחפת ירדו החניכים לתצפית מול הכותל המערבי. עבור חלק מהמשתתפים זו הפעם הראשונה בה ביקרו בכותל המערבי. המדריכים הסירו את הכיסוי מעל עינהם של החניכים ומולם: הכותל המערבי. ההתרגשות היתה רבה, המון חיבוקים וכמובן דמעות רבות. "אמנם הייתי בכותל עם המשפחה לפני כמה שנים, אבל חוויית האחדות שיש לי פה עם חבריי החדשים מרחבי העולם מרגש מאוד".

ברחבת הכותל התקיים ה'מפקד' המסורתי של תנועת בני עקיבא יחד עם שירת 'התקווה'. לחניכים הוקדש זמן לתפילה אישית בכותל, כמה מהם אף התבדחו "אנחנו מבינים עכשיו למה קוראים לכותל 'קיר הדמעות'".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. ואוו, אני מתארת לעצמי את עצמת החוויה
  (06/02/2008)
  באמת מרגש
 2. אין עליכם
  (06/02/2008)
  כל הכבוד לכם. נהנה לקרוא בדתילי את כל הכתבות על התנועה המדהימה הזו
 3. גועל נפש
  (06/02/2008)
  יאללה. שיעלו כבר - הם לא מבינים את הרמז?

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49