נשיא אוקראינה נפגש עם בכירים ישראליים

משלחת של בכירים ישראלים נפגשה היום עם נשיא אוקראינה, ויקטור יושנקו, ודן עימו בסוגיות האנטישמיות באוקראינה. יושנקו הביע מחוייבות עמוקה לטיפול בתופעות האנטישמיות.

עודד בן צבי ו04/02/2008

ביילסקי ויושנקו

אתמול נפגשו מנכ"ל משרד החוץ, אהרון אברמוביץ', יו"ר הסוכנות היהודית זאב ביילסקי, ושגרירת ישראל באוקראינה, זינה קלייטמן.

בתחילת הדברים הודתה המשלחת לנשיא על ביקורו בארץ לאחרונה והעלו במלוא חריפותה את בעיית האנטישמיות ושנאת הזרים הקיימת במדינה. בתוך כך נדונה גם סוגיית מכללת MAUP. 'מדובר במוסד אקדמי שפועל בגלוי ומטיף לאנטישמיות. אנחנו בטוחים שאין זה ברוח הנשיא והממשל ולכן יש לפעול להפסקת הפצת המסרים הללו' אמרו חברי המשלחת.

הנשיא יושנקו הדגיש את מחוייבות לפעול בנושא ואף פירט את הצעדים האופרטיביים בהם נקט ממשלו בעניין זה.

יו"ר הסוכנות גם הביע בפגישה את הערכתו לדיאלוג ההיסטורי בין אוקראינה לישראל תוך אזכור המנהיגים ואנשי הרוח היהודים והישראלים שנולדו, גדלו ואף פעלו בארץ זו.

במהלך הפגישה גם העלה בילסקי את נושא הטרור נוכח הפיגוע הבוקר בדימונה ואת חשיבות שיתוף הפעולה הבינלאומי בנושא זה.

ויקטור יושנקו מכהן כנשיא אוקראינה מאז ינואר 2005 לאחר "המהפכה הכתומה" שהיה ממנהיגיה. לפני היבחרותו לנשיא שימש יושנקו כנשיא הבנק הממלכתי של אוקראינה.

הקהילה היהודית של אוקראינה מונה כיום כ200 אלף אנשים. במאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 הייתה הקהילה היהודית באוקראינה בין הקהילות היהודיות החשובות בעולם כמוקד מרכזי של חיים יהודים, התפתחות התנועה הציונית והעליות הראשונות לארץ ישראל.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49