מנהיגי ארגונים יהודיים בארה"ב ייפגשו עם נשיא גיאורגיה

בפעם הראשונה  יוצאת משלחת הכוללת את כל 50 המנהיגים, בועידת הנשיאים מסבירים את חשיבות הביקור: 'לגיאורגיה חשיבות פוליטית ואסטרטגית רבה עבור ארה"ב ואירופה זאת בשל הסכסוך המתמשך עם עיראק והאיום האיראני הנשקף, גישה למקורות נפט היא בבחינת מטרה עליונה."  

עודד בן צבי ו04/02/2008

חמישים מנהיגים החברים בארגון ועידת הנשיאים של ארגונים יהודיים מובילים בארצות הברית ישתתפו במשלחת שתצא לגיאורגיה בשבוע הבא, ובראשה יושבת ראש הארגון הגברת ג'וּן ווקר, וסגן היו"ר והמנהל הכללי מר מלקולם הונליין. חברי המשלחת ייפגשו עם נשיא גיאורגיה שנבחר לאחרונה מחדש מיכאיל סאאקאשווילי ועם ראשי הממשל, וכן עם אנשי עסקים מובילים.

המשלחת תיפגש עם ראשי הקהילה היהודית בגיאורגיה ותכיר את הקהילה הייחודית, שהיא בין הקהילות היהודיות היחידות אשר נהנו בשנים האחרונות משקט מאיומים אנטישמיים.

זוהי השנה הראשונה שבה המשלחת היוצאת כוללת את כל 50 המנהיגים, בשל המשמעות הרבה שארה"ב רואה בגיאורגיה, הנמנית על המדינות התומכות ביותר בארה"ב ובישראל בקרב הקהילה הבינלאומית. ווקר והונליין מדגישים את חשיבות הגעת המשלחת למדינה זו: 'לגיאורגיה חשיבות פוליטית ואסטרטגית רבה עבור ארה"ב ואירופה. בשל הסכסוך המתמשך עם עיראק והאיום האיראני הנשקף, גישה למקורות נפט היא בבחינת מטרה עליונה. גיאורגיה הביעה את תמיכתה בארה"ב בשליחת חיילים אל החזיתות באפגניסטאן, בקוסובו ובעיראק, נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש היה הנשיא המכהן הראשון אשר ביקר בטביליסי, ב-2005, והביע את תמיכתו במדיניות הדמוקרטית בגיאורגיה'. אומרים ראשי הארגון.

חשיבות בואם של המנהיגים היהודיים בארה"ב אל גיאורגיה מתעצמת לאור הבחירות המקומיות שנערכו לאחרונה, ומאמצי ארה"ב לתמוך בדמוקרטיה המתהווה של גיאורגיה ובהיכללותה כחברה בנאט"ו. גיאורגיה, הנהנית מצמיחה כלכלית הנובעת מסחר בינלאומי ומהשקעות זרות, דורגה לאחרונה במקום 20 בדו"ח "Doing Business" של הבנק העולמי, ומוקמה בין שלוש המדינות המובילות במלחמה בשחיתות ע"י הבנק האירופי לשיקום ולפיתוח.

בשנים עברו, כיבדה הוועידה את הזמנתם של ראשי מדינות חשובות וביקרה באזרבייג'אן, מרוקו, מצרים, אובקיסטאן, קזחסטאן, ירדן, טורקיה, צ'כיה, בולגריה ורומניה. כמו כן קיימו ראשי הארגון מפגשים יזומים עם מנהיגים ברוסיה, באיחוד האירופי, בנאט"ו, עם שישה מנהיגים של מדינות מוסלמיות, וכן עם בכירים בחברות נפט אמריקאיות הפועלות באזור הים הכספי.

'המשלחת מבקרת בגיאורגיה טרם פתיחתה של הוועידה השנתית של הארגונים היהודיים-אמריקאיים המובילים. כמדי שנה ב-35 השנים האחרונות, נוהגים ראשי הארגון המאגד את כל 51 הארגונים היהודיים החשובים ביותר בארצות הברית לקיים משלחת מנהיגים המגיעה לישראל כדי לדון עם המנהיגים הפוליטיים והצבאיים של מדינת ישראל בנושא המדיניות הכוללת של ישראל בתחומי החוץ, הכלכלה והביטחון. כמו כן, מבקרים חברי המשלחת באתרים אסטרטגיים ונפגשים עם אנשי עסקים מובילים, מומחים ומעצבי דעה ממגזרים שונים, בכדי לחזק את הקשרים בין ישראל לקהילה היהודית האמריקאית", מסבירה קרולין גרין סמנכ"ל הארגון.

אל חברי משלחת הוועידה יצטרפו השנה מנהיגי קהילות יהודיות מלמעלה מ-30 מדינות באזור אירו-אסיה, תחת מנהיגותו של נשיא הקונגרס היהודי האירו-אסיאתי אלכסנדר משקביץ', המזכ"ל מיכאיל צ'לנוב, ויו"ר הוועד המרכזי יוסף זיסלס. הקונגרס היהודי האירו-אסיאתי (EAJC), שתחת חסותו המשותפת הביקור מתקיים, חבר לוועידת הנשיאים פעמים רבות בביקורים היסטוריים של המשלחת במדינות אסטרטגיות באזור. במהלך הוועידה יקיימו המנהיגים האמריקאיים עם עמיתיהם האירופיים דיונים לגבי נושאים משותפים של הקהילות היהודיות.

ועידת הנשיאים הינה הגוף המרכז המייצג 51 ארגונים יהודיים הדן בנושאים לאומיים ובינלאומיים המשותפים לעולם היהודי.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49