כינוס תורני ראשון לתלמידי הישיבות הקטנות בחבר העמים

מאות מתלמידי הישיבות הקטנות הפזורות בחבר העמים, התכנסו השבוע לראשונה לכינוס תורני מיוחד, שנמשך ארבעה ימים במוסקבה.

חיים נחתומי ו23/01/2008

תלמידי הישיבות שהתכנסו לראשונה (צילום: יחסי ציבור)

את הכינוס הייחודי וההיסטורי יזם רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר. בכינוס השתתפו תלמידי הישיבות הקטנות מהערים מוסקבה, פטרבורג, ניז'ני נובגרוד, דנייפרופטרובסק, דונייצק, חרקוב ואיסטרא.

התלמידים זכו לימי התעלות מרגשים ביותר, כאשר זו פעם ראשונה שכינוס מעין זה מתקיים ברוסיה. רוב התלמידים הם בוגרי רשת החינוך הגדולה 'אור אבנר', מיסודו של איש העסקים לב לבייב, כאשר במקביל לישיבות הקטנות קיימת רשת של ישיבות גדולות בהם שוקדים על לימודם מאות בחורים.

הכינוס הייחודי נערך במתחם הישיבה הקטנה בכפר 'איסטרא' הסמוכה למוסקבה, שם לומדים במשך כל ימות השנה עשרות תלמידים מתוכם בניהם של רבני חבר העמים. בנוסף לשיעורי גמרא וללימוד בחברותות, למדו הבחורים גם הלכה למעשה.

התלמידים שמעו שיעורים מפי הרבנים שגם ענו על שאלות רבות בענייני חינוך. עם סיום הכינוס נערך אירוע מרגש, בו חולקו סטים של ספרי קודש לתלמידים שנבחנו על עשרות דפי גמרא והפליאו את הבוחנים בבקיאותם וברמת לימודם. במשובים שהחזירו הבחורים הודו למארגנים על הרעיון הייחודי וביקשו לקיים עוד כנסים תורניים דומים. עם סיום הכינוס ציינו רמ"י הישיבות את התועלת הגדולה לתלמידים מכינוס זה, "מהתפילות והלימוד המשותף שלבטח יחזק את התלמידים להמשיך ולשקוד על לימודם ביתר שאת וביתר עוז".

ר' ראובן קורבסקי ממארגני הכינוס אמר כי "היה זה ממש מבצע להביא את כל הבחורים מרחבי חבר העמים ולדאוג להם לתנאים טובים במתחם הישיבה, אבל כל זה היה כדאי לאחר שראינו את התעלות הבחורים לאחר ימים אלו".

קורבסקי בעצמו משמש כר"מ בישיבה קטנה במוסקבה, היה מאותם יהודים אמיצים שבמשך שנים למד יהדות במחתרת בברית המועצות, כאשר השלטונות אסרו זאת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49