האנטישמיות ברוסיה מכה שוב

צלבי קרס על צוירו על מצבת הזיכרון לקורבנות השואה בבית עלמין ברוסיה

טולי פיקרש ו01/04/2007

השחתת הקברים

שוב חילול בית עלמין יהודי במזרח אירופה: בבית העלמין בקלינינגרד שברוסיה חוללו בימים האחרונים כמה מצבות בהן מצבת הזיכרון שהוקמה לזכר קורבנות השואה.
על המצבות נכתבו כתובות נאצה וצוירו צלבי קרס. במרחק של כחמישים מטרים מהמצבה שחוללה נמצא ציונו של מייסד תנועת המוסר, רבי ישראל סלנטר זצ"ל.
ראש הקהילה, ויקטור שפירא שהגיע ביום חמישי האחרון למקום והזדעזע ממה שראה. הוא מיהר לדווח לשלטונות והזעיק את ראשי 'ועידת רבני אירופה'. הרב יוסף צבי הלוי דונר, ראב"ד התאחדות קהילת החרדים באנגליה שכיהן כרבה של קלינינגרד, אז קניגסברג בשליטת הגרמנים, עד ליל הבדולח, הביע זעזוע עמוק מהמעשה הנפשע. לדבריו, "לא די שלפני כמה שנים הם חיללו את קברו של רבי ישראל סלנטר זצוק"ל עתה הם מחללים גם את זכרם של בני הקהילה שנעקדו שם בידיהם הנפשעות".
בנו, הרב אבא דונר, מנכ"ל "ועידת רבני אירופה", יליד קלינינגרד אמר כי חילול בתי עלמין ברחבי מזרח אירופה הופך לתופעה מדאיגה ביותר. "אנו דורשים משלטונות רוסיה לשים את ידם על הפושעים הללו שכן תופעות אנטישמיות שכאלה הם רק ציון דרך. גם דרשתי מראש עיריית קלינינגרד לבצע את המוטל עליו להגביר את השמירה על המוסדות היהודיים ולעשות את כל אשר לאל ידם כדי לתפוס את העבריינים", ציין.
בתוך כך, בעיר קלינינגרד נבנה בימים אלה מרכז קהילתי ובו בית כנסת, גן ילדים ושירותים קהילתיים נוספים. את הפרויקט מלווים ראשי "ועידת רבני אירופה" וקרן לאודר בפיקוחו של הרב יהושע ספינר, נציג הועידה ומנהל ישיבת רבינו חיים מברלין.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. ימח שמם
    (01/04/2007)
  2. ואני חשבתי שאת כולם העלנו ארצה
    (01/04/2007)
    מסתבר שנשארו גם שם אנטישמים ולא יהודים

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49