אירוע עולמי נדיר המלטה של 17 גורים ברמת גן

 "קיטה", כלבה ממושב אשתאול שבפרוזדור ירושלים, הביאה לעולם,  17 גורים - 12 זכרים וחמש נקבות בהמלטה אחת. 

ליטל דרור ו18/12/2007

משפחה גדולה.הגורים של קיטה (צילום: באדיבות דר סמדר טל)

כתבי "רויטרס" הגיעו היום למרכז הרפואי לחיות מחמד ברמת גן, כדי להפיץ בעולם את דבר ההמלטה הנדירה של הכלבה "קיטה", שהמליטה 17 גורים, בניתוח קיסרי.

קיטה היא כלבה מגזע רועה אסייאתי, בת שנתיים וחצי וזו ההמלטה השנייה שלה, בהמלטה הראשונה היא הביאה לעולם 11 גורים. "זהו אירוע נדיר וחריג ברמה עולמית וזו אחת ההמלטות הגדולות בישראל אי פעם", מספרת ד"ר סמדר טל, הבעלים של המרכז הרפואי לחיות מחמד ברמת גן.

ד"ר סמדר טל, כבר בדקה בעבר את הכלבה קיטה לאחר שהמליטה בפעם הראשונה 11 גורים, ובעת ביקור שיגרתי במשק של אילן ברונוואסר, חקלאי דתי מהמושב אשתאול שבפרוזדור ירושלים , המגדל כבשים, עיזים, וכלבים להרבעה. קיטה, לא הייתה במעקב בזמן הריונה, היא גם לא נבדקה בתקופה זו בבדיקת אולטרה-סאונד לכן לא ידעו שבביטנה 17 גורים.

כך קרה שבצהרי יום חמישי צילצל הטלפון על שולחנה של ד"ר טל. בקו היה אילן שסיפר, כי הכלבה קיטה מפרישה נוזלים ירוקים, אך אינה מתאמצת להמליט. ד"ר טל הורתה לו להגיע מיד עם הכלבה למרפאה. כשהגיעה הכלבה למרכז הרפואי, היא נבדקה וניתנה לה זריקה לזירוז ההמלטה, אשר לא תרמה דבר. "כאשר ישנן הפרשות ירוקות, המשמעות היא שלפחות שליה אחת נפתחה וכי הגור נמצא במצוקה. בבדיקת אולטרה-סאונד ראינו, כי הגורים חיים ולכן החלטנו לבצע ניתוח חירום קיסרי", מספרת ד"ר טל.

במשך הניתוח הוצאו מרחמה של קיטה 17 גורים חיים! - מספר נדיר לכשעצמו, כשהעובדה שכולם בחיים אחרי ניתוח קיסרי במצוקה עוד יותר נדירה. שניים מהגורים, שנולדו עם שבר בטבור ומעיים בחוץ, נותחו מיד לאחר הניתוח הקיסרי. לכלבה עצמה היו קרעים רבים ברחם עם פתיחתו והם נתפרו. לאחר הניתוח הייתה קיטה חלשה מאוד. מאחר ואיבדה לא מעט דם במהלכו היא קיבלה מנת דם.

הכלבה התאוששה יפה אך אינה מייצרת חלב, לכן, מרגע היוולדם, מאכילה המשפחה את הגורים מבקבוקים. הגורים נבדקים שגרתית עד אשר מצבם יתייצב. בינתיים התברר, כי גם אחותה של "קיטה", "זינה" נמצאת בשלבי הריון מתקדמים ושהיא צריכה להמליט בימים הקרובים, עכשיו כולם מצפים במרפאה לראות כמה גורים יהיו לה.

ד"ר טל מספרת "שמספר הגורים תלוי בגזע ובגנטיקה של הכלבה, הממוצע הינו 4 -5 גורים לכלבה, אולם, ישנן כלבות הממליטות רק גור, או שניים וישנן כאלה שממליטות 10 - 11 גורים באופן נורמלי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. לסמדר את מקסימה ואנחנו אוהבות אותך!!!
  (18/12/2007)
  לקוחותייך.ענת ולילי באסט
 2. סמדר את הכי חמודה בעולם!!!
  (18/12/2007)
  הרבה אושר!!!!!!!!!!!! ענת ולילי באסט
 3. 17 גורים
  (27/02/2008)
  מה יש לישמוח מסכנים הגורים צריך לעקר את הכלבה
 4. אמא!!
  (28/09/2008)
  איזה פחד 17 גורים!!! חיים!!!
 5. אז מה
  (16/10/2008)
  הייתה לי כלבה שהימליטה יותר מ-40 גורים וסבתא שלי זיכרונה לברכה הייתה בהריון של 15 ילדים עכשיו הם דודים שלי
 6. לגלאור החמודה..
  (28/08/2010)
  הכתבה היא על 17 גורים בבת אחת. לא בכל החיים. את כנראה לא הבנת נכון. חחחחחחחחחח יצאת סתומה

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49