שבת חנוכה הוכרזה כ"שבת קהילה בינלאומית"

יוזם המבצע רבה של צרפת: "בשבת זו ישמרו בני ישראל את השבת בכל העולם.

עמי שרון ו07/12/2007

הרב סיטרוק.קיבל את הסכמת גדולי הדור והנשיא

השבת הקרובה, שבת חנוכה, הוכרזה כ"שבת קהילה בינלאומית". ביוזמת רבה הראשי של צרפת הרב יוסף סיטרוק. נמסר, כי "בשבת זו ישמרו המוני בית ישראל את השבת בכל העולם- מירושלים ועד פאריס, מסינגפור לסנט פטרבורג, מוושינגטון ועד יוהנסבורג".

במהלך השבת, מסר יוזם המהלך, "יתפללו המוני בית ישראל בבתי הכנסת. חבר יביא חבר ובכל העולם היהודי יפעם הלב היהודי יחד". היוזמה זכתה לברכתם ועידודם של גדולי ישראל ובראשם- הרב אליישיב, הרב שטיינמן, הרב קנייבסקי והרב עובדיה יוסף.

הרב סיטרוק נפגש בנושא גם עם נשיא המדינה שמעון פרס שהבטיח "לשמור על השבת הזו בכל פרטיה ודקדוקיה". במהלך ביקורו האחרון בישראל נועד הרב שתרוק גם עם הרבנים הראשיים לישראל שבירכוהו על היוזמה הייחודית.

במכתב ששיגר לכל רבני ישראל וראשי קהילות ברחבי העולם כותב הרב סיטרוק כי "בשמחה ובטוב לבב הנני לבשר על ההצלחה הכבירה של 'יום התורה' שהתקיים באחרונה בצרפת בהשתתפות עשרות אלפי יהודים ואשר היה מקור לגאווה יהודית שורשית והרמת קרן התורה כאן בצרפת ומקור השראה לפעילויות נוספות באירופה".

הרב סיטרוק מטעים במכתבו כי "נמצאנו למדים כי פעילות ייחודית, באיחוד כוחות, מצליחה לעורר ליבותיהם של אחים ולערות עליהם רוח קודש, תורה ויראה. דרך ארץ ומידות מתוך תחושת שייכות לעמנו העתיק יומין".

במהלך השבת ישאו הרבנים וראשי הקהילות שיעורי תורה ברבים ויקיימו מסיבות עונג שבת ופעילות מיוחדת לילדים, לנוער, לנשים ולמבוגרים. "בני הקהילה, השכנים, המכרים והידידים יזכו לשבת חווייתית ייחודית זו שבזכותה ישמרו על השבת, יתקרבו לעמם ולדתם באחדות מופלאה ולהתקרבות לאבינו שבשמים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49