חנוכיית הקרח של סיביר

בקור של עשרים מעלות מתחת לאפס הודלקה חנוכיית ענק בסיביר.

חיים נחתומי ו06/12/2007

חנוכיית הקרח מחממת את הלבבות

גם השנה מאירים נרות חנוכה את ערבי הלילה הקרים של קראסנויארסק שבסיביר הקפואה.

החנוכייה המדהימה והמעוצבת שנבנתה מקרח על ידי נציגי 'איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה ובחבר העמים' בנשיאותו של איש העסקים לב לבייב, הודלקה בנר ראשון של חנוכה, במעמד רב הקהילה הרב בנימין ווגנר, בני הקהילה היהודית במקום ונציגי ממשל.

את רעיון החנוכייה, יזם לפני כמה שנים, הרב בנימין ווגנר, בהתחשב בעובדה שקראסנויארסק היא בסיביר ובתקופה זו מעלות הקור הם באופן קבוע כעשרים מתחת לאפס... החנוכייה נבנתה והורכבה על ידי חריטות בגושי קרח ענקיים שנשלפו מהנהר הסמוך והיא הוצבה בחזית בית הכנסת בעיר קראסנויארסק.

גם השנה נערך איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה להדליק למעלה ממאה חנוכיות במרכזי הערים ברוסיה וברחבי חבר העמים ובחלוקתן של יותר מ- 350,000 חנוכיות.

רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר מסר כי השנה גדל הביקוש לחנוכיות לעומת הביקוש שנרשם אשתקד. "אנחנו עושים מאמצים רבים לשמר את הזיקה של יהודי רוסיה לעם היהודי בכלל ולישראל בפרט, אך אסור לנו כאן בישראל, לוותר על היהודים שבוחרים להישאר בגולה" ציין לב לבייב והדגיש כי "כל הדלקה של חנוכיית ענק בכיכרה של עיר במעמד מושל, ראש עיר או בכיר אחר בשלטון המקומי, הינה בבחינת אור קטן שמגרש חושך של אנטישמים, שונאי זרים וחוליגנים שעודם מנסים לאיים על היהודים ובני קבוצות אתניות אחרות ברחבי רוסיה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. איך הצליחו להדליק אותה?
  (06/12/2007)
 2. מנקר עיניים
  (06/12/2007)
 3. חנוכה שמח לכולם !
  (06/12/2007)
 4. איך מכינים כזה דבר?
  (06/12/2007)
 5. חב"ד
  (17/12/2007)
  שכחתם להזכיר שליח הרבי מליובאוויטש ולא נציג 'איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה ובחבר העמים' בנשיאותו של איש העסקים לב לבייב, באמת לא מתאים להתעלם מהעובדא שהשליח מפעיל בית חב"ד במימונו של לבייב אבל כל העסק זה של הרבי מיובאוויטש

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49