הפגנת שופינג בבלגיה

חברי הקהילה היהודית בבלגיה ערכו הפגנת שופינג כנגד המוסלמים המקומיים.

מיכל אטיאס ו05/12/2007

מבצע הקניות החשאי של יהודי בלגיה

לפני כמה שבועות התקיימה הפגנה באנטוורפן בלגיה של תושבים מוסלמים מול חנות המוכרת מוצרים מישראל. המוסלמים תושבי השכונה, אשר ברובה מוסלמית, הביעו את זעמם על מכירת מוצרים מתוצרת ישראל בשכונתם על-ידי הפגנה סוערת. מדובר בחנות מרשת המרכולים Delhaize שהיא חברה גדולה ומוכרת בבלגיה. יש לציין שזו אינה רשת בבעלות יהודית.

הקהילה היהודית באנטוורפן לא עמדה בשקט - ואתמול בערב הם ארגנו הפגנת נגד שקטה: כל התושבים היהודים התבקשו להגיע לחנות בזמן ההפגנה לרכוש כמה שיותר מוצרים מתוצרת הארץ. ואכן זה קרה: יותר מ-300 חברי הקהילה היהודית התדפקו על דלתות הסופר וקנו מאות מוצרים מתוצרת ישראלית.

שליח בני עקיבא והסוכנות היהודית בבלגיה, מאיר ונחוצקר היה שם: "בתור נציג ישראלי במקום היה נורא מרגש לראות את הגיבוש והאחדות של הקהילה היהודית: חרדים וחילונים יחד עם חניכי בני עקיבא אשר הגיעו במיוחד להפגין סולידאריות. "

יואל רובינפלד ראש הארגונים היהודיים בבריסל נכח בהפגנה ואמר לבני נוער, חניכי בני עקיבא שהגיעו למקום "יישר כוח לכולכם שהגעתם להזדהות עם ישראל! בזכותכם ובזכות הפעילות שלכם הרמה החינוכית והאיכותית של הנוער היהודי בבלגיה נמצא בליגה אחרת! המשיכו לפעול ולחנך למען מדינתנו היחידה!"

יש לציין שבאותו העת היו עשרות מוסלמים בחנות שלא ממש הבינו על מה המהומה "חשבנו שיש פה סייל לסוף השנה", אמר אחד מהם "בסך הכל מוצרים מישראל...". מאיר מוסיף: "המדפים כולם התרוקנו, עד סוף הערב לא נשארו מוצרים ישראליים ככל הידוע לי".

לאירוע הצטרפו עשרות בני נוער חניכים בתנועת בני עקיבא באנטוורפן.

והמוצר הנמכר ביותר: יין ירדן מתוצרת ייקבי רמת הגולן ובמקום השני: כמובן, במבה של אוסם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49