חצי מיליון מצוות יאירו את בתי הסוהר באירופה

ארגון הגג היהודי האירופאי "אלף", המספק יהדות וצרכי יהדות לאסירים השוהים בבתי סוהר ברחבי אירופה, מציע סיוע במימון פעילויות לחנוכה.

שיר פרידמן ו04/12/2007

לוגו הארגון

כיפה הנתרמה לאסיר מטעם הארגון

במכתב שנשלח אל רבני בתי הסוהר ורבני קהילות אשר בתחומם קיימים בתי כלא, מציע מנכ"ל הארגון, הרב לוי קנלסקי, סיוע כספי וערכי עבור פעילות פרסום הנס בין כתלי הכלא.

"חושך, כידוע מגרשים באור", נכתב בפנייה אל הרבנים. "שומא עלינו לנסות ולהאיר גם את המקומות החשוכים ביותר, כמו ליבותיהם של האסירים היהודיים באירופה". ארגון "אלף" המספק מזון כשר ותשמישי קדושה לאסירים, מציע לרבנים להכין תוכניות מיוחדות לחנוכה, לחלק חנוכיות ומוצרים שישמחו וידליקו את הניצוץ של הנשמה היהודית.

ההחלטה על אופי הפעילות התקבלה לאחר התייעצות עם מועצת רבני "אלף" ובראשם רבה הראשי של ישראל הרב יונה מצגר, נשיא מועצת הרבנים של הארגון. בדיון השתתפו מנכ"ל "כל ענייני הדת" באנגליה ובווילס - הרב מיכאל בינשטוק, והרבנים הראשיים לבתי הסוהר בצרפת ובהולנד בואר והייסמן, הרב דיסקין מגרמניה והרב אוברלנדר מהונגריה, שם הוחלט על מימון לחלוקת חנוכיות ונרות חנוכה עבור כל אסיר, או מימון הדלקות מרכזיות בבתי הסוהר בהם זה אפשרי. כמו כן מתן דמי חנוכה לאסירים היהודיים - כיפה או הפקדה של ח"י יורו לחשבון האסיר בקנטינה המקומית, חלוקת סופגניות, הפצת עלון על מהות החג בשפה המתאימה, חלוקת כרטיסי חיוג לאסירים לצרכי איחולים לחג ושיחות עם בני המשפחה ועוד.

הרבנים המקומיים התבקשו להעביר בקשה מסודרת לסיוע תקציבי וקבלת המוצרים השונים אל משרדי הארגון ולהמתין לתשובת הארגון.

המנכ"ל, הרב קנלסקי ציין כי בכל שנה ניתן סיוע עבור פעילויות לחנוכה ואולם השנה הוחלט על הגברת מבצע פרסומי ניסא.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49