הרבנים הראשיים לישראל לקאנצלרית גרמניה מרקל: "בכוחך להביא להשבת החטופים!"

במהלך הפגישה עם הרבנים הבטיחה קאנצלרית גרמניה לסייע למוסדות היהודיים במדינה

עמיעד טאוב ו29/03/2007

הרבנים הראשיים עם קאנצלרית גרמניה (צילום: הרבנות הראשית)

נושאים תפילה על ציון הפני יהושע (צילום: הרבנות הראשית)

ביקורם של הרבנים הראשיים לישראל הראשל"צ הגר"ש עמאר והגר"י מצגר בגרמניה נחתם בפגישה בלשכתה של קאנצלרית גרמניה ד"ר אנגלה מרקל,  מרקל ביקשה לפגוש את הרבנים במטרה לשוחח אודות גל האנטישמיות הגובר ברחבי אירופה והאמצעים לצמצומו.

נסיעתם של הרבנים הראשיים נועדה להדק את הקשר בין בית הדין של ארגון הרבנים האורתודוקסים (ORD) של גרמניה - לבין ביה"ד הרבני בישראל.
יצוין, כי זהו ביקור ראשון של שני רבנים ראשיים לישראל בגרמניה אי פעם במשותף.

הרבנים הראשיים לישראל ביקרו בבית העלמין העתיק בפרנקפורט והתפללו סמוך לקבריהם של בעל ה"פני יהושע" וה"הפלאה". משם, המשיכה המשלחת לבית הספר היהודי שבפרנקפורט שם שוחחו הרבנים עם ההנהלה המורים והתלמידים. הגר"י מצגר ביקש ממנהלת ביה"ס להוסיף שעות של לימודי קודש ואף הציע לקיים חידון על מקצועות הקודש שבסופו יוענק לזוכים ביקור בארץ ישראל. התרגשות גדולה נרשמה באולם ביה"ס עת קרא הגר"ש עמאר למאות הילדים להצטרף אליו לקבלת עול מלכות שמים. הגר"י מצגר פנה אל הילדים ואמר להם שיבקשו מאמותיהם להדליק נרות שבת "כך תשמר הגחלת היהודית" הסביר .

במוצש"ק יצאו הרבנים הראשיים מלווים במארחיהם הרב מנחם קליין רבה של פרנקפורט, הרב ארנברג רבה של ברלין, הרב טייטלבוים רבה של קלן דייני ביה"ד בגרמניה ונציגי הצנטרלרט, לקברו של ה"בעל שם" במיכלשטאט. הגר"י מצגר סיפר על גדלותו של ה"בעל שם" שהיה תלמיד חבר לבעל ה"חתם סופר". לאחר מכן הקיפו את הציון שבע הקפות כשהגר"ש עמאר נושא את תפילת הרש"ש והקהל חוזר אחריו.

ביום ראשון התקיימה הכנסת ספר תורה שנתרם לזכרו של פאול שפיגל ז"ל מי שעמד בראש הצנטרלרט ופעל רבות למען יהודי גרמניה. האירוע התקיים בביה"כ הגדול בברלין בנוכחות הרבנים הראשיים לישראל.

בשעות אחה"צ הוזמנו הרבנים ללשכתה של הגב' אנגלה מרקל הקאנצלרית הגרמניה שידועה באהדתה לישראל. הרה"ר לישראל הודו לקאנצלרית על תמיכתה בעמדותיה המדיניות של ישראל ועל הוראתה בזמנו לעצור את הכספים שיועדו לממשלת החמאס.

מרקל הציגה בפני הרבנים הראשיים סקר שממנו עולה כי אחוזי האנטישמיות בגרמניה הם הנמוכים ביותר, מרקל אמרה כי היא מקווה להנחיל זאת בכל אירופה. הרבנים הראשיים ביקש מהגב' מרקל להפעיל את כל כובד משקלה על מנת להשיב את שלושת החיילים החטופים בהקדם. "כמי שעומדת בראש האיחוד האירופי בכוחך להביא להשבת השבויים" אמרו. מרקל הבטיחה שתעשה כל שביכולתה וסיפרה כי בכוונתה לפגוש את הורי החטופים בביקורה בישראל בסוף החודש. כמו כן אמרה הקאנצלרית שבכל שיחה שתקיים עם ראש הראשות הפלסטינית אבו מאזן תזכיר לו את התחייבותו לדאוג להשבת שליט כתנאי להקמת ממשלת האחדות - התחייבות שכידוע לא קוימה.

בממשלת היהודים הצנטרלראט הביעו שביעות רצון רבה בעקבות הפגישה עם הקאנצלרית בה ביקשו הרבנים הראשיים מהגב' מרקל לתגבר את הזרמת התקציבים למוסדות הדת שבמדינה ולהרחיב את סל הקליטה ליהודי רוסיה המתדפקים על שערי גרמניה. גם נושא הגרעין האיראני עלה על השולחן במפגש "אמשיך לפעול בכל הערוצים כשם שפעלתי עד עתה" אמרה מרקל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49