לבייב מדליק את הקהילה היהודית ברוסיה

ביוזמת איש העסקים לב לבייב עושות למעלה מ-350,000 חנוכיות את דרכן לקהילות היהודיות ברוסיה וחבר העמים.

חיים נחתומי ו28/11/2007

אורות חנוכה יאירו את שמי רוסיה: איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה נערך להדליק למעלה ממאה חנוכיות במרכזי הערים ברוסיה וברחבי חבר העמים.

הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזאר ונשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה ובחבר העמים, איש העסקים לב לבייב, מנצחים בימים אלו על מבצע הקמתן של חנוכיות הענק בכיכרות הערים הראשיות ברחבי רוסיה ובחלוקתן של יותר מ- 350,000 חנוכיות לבתי יהודים המבקשים לציין את זהותם ושייכותם לעם ישראל.

השנה גדל הביקוש לחנוכיות לעומת אשתקד. "אנחנו עושים מאמצים רבים לשמר את הזיקה של יהודי רוסיה לעם היהודי בכלל ולישראל בפרט, אך אסור לנו כאן בישראל, לוותר על היהודים שבוחרים להישאר בגולה" אומר לב לבייב ומדגיש כי כל הדלקה של חנוכיית ענק בכיכרה של עיר במעמד מושל, ראש עיר או בכיר אחר בשלטון המקומי, הינה בבחינת "אור קטן שמגרש חושך של אנטישמים, שונאי זרים וחוליגנים שעודם מנסים לאיים על היהודים ובני קבוצות אתניות אחרות ברחבי רוסיה".

השנה תאיר מנורה ענקית את שמי וולאדיווסטוק הנמצאת על גבול סין וקוריאה הצפונית, כמו כן לראשונה בעיר דערבענט שבמדינת טאג'יסטאן, על גבול צ'צנייה, תוצב מנורה מול היכל התרבות העירוני, מקום בו נערכים בדרך כלל חגיגות לאומיות.

השבוע, החלו בחלוקת 15,000 סלי מזון לנזקקים וגלמודים, בכל סל כ-12 מוצרי מזון כולל שמן, סופגניות ומצרכי יסוד. לכל סל מצורפת חוברת "חנוכה" מהודרת ברוסית המספרת על ההיסטוריה היהודית בתקופת החשמונאים, נס חנוכה, הלכות ומנהגים וגם מתכוני חנוכה מיוחדים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. לבייב תעשה לי ארנק
    (28/11/2007)
  2. לבייב מדליק
    (28/11/2007)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49