שרת החוץ תסייע בפתרון משבר קברו של ר נחמן מברסלב

שרת החוץ ציפי לבני נפגשה עם נציגי מרכז ברסלב ואמרה, אבהיר לנשיא אוקראינה:"מדובר באתר בעל ערך דתי, תרבותי ולאומי של העם היהודי".

עמיעד טאוב ו13/11/2007

הפגישה הערב (צילום: טובה אבן חן)

מ"מ רה"מ ושרת החוץ ציפי לבני וסגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי נפגשו הערב עם נציגי מרכז ברסלב העולמי הרב דניאל דיין ועו"ד גלעד קורינאלדי ועם ח"כ הרב מאיר פרוש ודנו במשבר שהתפתח סביב מעמדו של מתחם הקבר של הרבי נחמן מברסלב שבאוקראינה.

שרת החוץ לבני אמרה לנציגי המרכז כי תעמיד את הנושא במרכז פגישתה עם נשיא אוקראינה יושנצ'קו ביום רביעי הקרוב וכי תבהיר לו כי ישראל מבקשת מהאוקראינים שלא לפגוע בסטאטוס קוו של המתחם בכל מקרה "שכן מדובר באתר בעל ערך דתי, תרבותי ולאומי של העם היהודי".

כמו כן עדכנה לבני כי אנשי משרד החוץ פנו בעניין למקביליהם האוקראינים לקראת ביקורו של נשיא אוקראינה בישראל וכי הטיפול בנושא ימשך גם במהלך הביקור.

עו"ד גלעד קורינאלדי שגויס ע"י מרכז ברסלב העולמי לטפל במשבר עדכן כי פנה לנשיא אוקראינה וכי זה הביע נכונות להכנס לעובי הקורה ולטפל במשבר באופן אישי לקראת ביקורו.

עו"ד קורינאלדי אמר היום:"משבר מתחם קבר רבי נחמן כבר איננו סכסוך אזרחי פרטי, אלא מדובר בנושא דיפלומטי ולאומי מהמעלה הראשונה".

שר התמ"ת אלי ישי:"מדובר באתר בעל חשיבות עליונה, זה אינטרס של כולנו להביא את המשבר לידי סיום באופן מיידי, מדובר במאות אלפי אנשים בשנה המבקרים במקום וכך ראוי שימשך".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49