יהדות ארה"ב מצטרפת למאבק על ירושלים

לאחרונה הקימו הארגונים היהודיים בארה''ב ''מועצה מתאמת לענייני ירושלים'' והחלו בפעילות להבטחת שלמותה של עיר הבירה.

עידן הראל ו05/11/2007

יהדות ארה"ב מצטרפת למאבק על עתיד ירושלים:ארגונים יהודים בארה"ב הכריזו לאחרונה על כינונה של "מועצה מתאמת בענייני ירושלים".

זאת, במסגרת מאמץ בינלאומי שהם מובלים לשמירה על "ברית העם היהודי, בטוחה, שלמה ומאוחדת".
נמסר, כי מטרת המועצה הינה איחוד הארגונים היהודים באמריקה במאבקם לשמירה על ירושלים בטוחה ומאוחדת.

הרב פסח לרנר, סגן נשיא המועצה הלאומית של "ישראל הצעיר", ייסד את המועצה כחזית ציבורית מאוחדת של ארגונים יהודים באמריקה לטובת קידום העיקרון של שמירה על ירושלים מאוחדת, זו אומצה על ידי מאות ממנהיגי היהדות בתפוצות ובישראל כאחד.

לאחרונה, כהכנה לוועידה שתתכנס בחודש הבא באנאפוליס בהשתתפות יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ומזכירת המדינה קונדוליסה רייס, שרים בממשלת ישראל בראשותו של אהוד אולמרט הביעו את דעתם בפומבי על כך שירושלים הינה נושא למשא ומתן ובכך "פתחו את הדלת" בפני ויתור על חלקים בירושלים כולל הר הבית - האתר הקדוש ביותר עלי אדמות לעם היהודי.

בהמשך לאמירות השרים, אולמרט עצמו העלה ספקות בנוגע לתועלת שבשמירת ריבונות יהודית במספר שכונות בירושלים. כתוצאה מכך, מנהיגים יהודים בכל רחבי העולם התאחדו סביב עמדה ברורה אחת: היהדות העולמית מתנגדת למשא ומתן ישראלי שיכיל שיח כלשהו בנוגע לויתור על ריבונות בכל חלק שהוא של ירושלים השלמה. בזהותו את פוטנציאל המשבר ההיסטורי ואת המשמעות הטראגית של עמדות השרים כמו את התנהגות "רגל הציר" מצידה של מזכירת המדינה, הרב פסח לרנר, מוביל בעל שם דבר של אין ספור קמפיינים בנוגע לישראל, גייס באופן מיידי את ג'פרי בלבון, אסטרטג ידוע מומחה בניהול קמפיינים, ניהול משברים ויחסים ממשלתיים (www.ballabongroup.com) על מנת להמליץ ולהוציא לפועל אסטרטגיה רחבת היקף על מנת להבטיח המשך ריבונות יהודית בכל חלקי ירושלים.

כצעד ראשון, קראו השניים להקמתו של גוף שיתאם וימנף את המאמצים בישראל ובתפוצות להבטחת האינטרסים היהודיים בעתידה של ירושלים. כינונה של המועצה המתאמת מסמן את הפעם הראשונה מאז הקמתה של מדינת ישראל שקבוצה משמעותית של ארגונים יהודים באמריקה הקימו חזית רחבה ומאוחדת על מנת לקדם מדיניות שנוגעת ישירות למדינת ישראל והמבוססת על עיקרון ברור השונה מעקרונותיה של ממשלת ישראל.

יש לציין שרבים מהארגונים המשתייכים למועצה נמנים על הארגונים הנאמנים ביותר והתומכים ביותר במדינת ישראל. בתוך שעות מהכרזתם על הכוונה להקים את המועצה, עשרות של קבוצות ישראליות שראו גם הם את הצורך בתיאום המהלכים והמאמצים שלהם יצרו קשר עם לרנר ובלבון.

"במשך 3000 שנה ירושלים הייתה המוקד של העם היהודי, היא הירושה של היהודים בכל מקום ובכל דור. אפילו ההצעה המאפשרת לחלק את ירושלים מזעזעת את רוב הישראלים והקהילות היהודיות בעולם" אומר הרב לרנר, "כינון המועצה לענייני ירושלים הינה ביטוי חסר תקדים של איחוד.

כל הארגונים מניחים בצד את כל שאר הנושאים והאג'נדות ומנסים לגרום לשינוי ע"י איחוד סביב עתידה של ירושלים. אנחנו מחויבים לעזור אחד לשני על מנת להבטיח שירושלים השלמה תישאר לנצח בירתה של העם היהודי". "שמירה על ירושלים מאוחדת הינו עניין בעל חשיבות עליונה לא רק לישראלים אלא לכל הקהילות היהודיות ברחבי העולם. זו אינה החלטה שנתונה בידי אף ממשלה בישראל. ירושלים שייכת לכל היהודים, אפילו לאלו שאינם חיים בישראל - ודעתם בנושא חשובה".

בלבון מוסיף: "אנחנו שבעי רצון מהתגובות המדהימות לכינונה של "המועצה המתאמת לענייני ירושלים", כל הארגונים שמשתייכים למועצה הינם ארגונים לאומיים ובין לאומיים אחראיים מאוד וכל אחד מהם חווה כעת מנהיגות מכרעת בהובלת הציבור ליעד של שמירה על ירושלים. האיום הינו חמור מאוד ומה שנמצא בסיכון הוא מעל לכל משוואה ואינו ניתן להחלפה. מנהיגיה של "המועצה המתאמת לענייני ירושלים" קבעו פגישות עם חברים בקונגרס ועם יועצים בבית הלבן, הפגישות תתקיימנה במהלך השבועות הקרובים, כמו כן נקבעו פגישות עם יועצים בממשלת ישראל ועם חברי כנסת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. איפה הייתם בהתנתקות?
  (05/11/2007)
 2. יישר כוח ל יהודים החמים שאוהבים את ישראל
  (05/11/2007)
  אתם מוזמנים לעלות לארץ ולחזק אותנו מכאן
 3. המלחמות בין הארגונים היהודיםם בארהב גרועות מהחמאס והפתח
  (05/11/2007)
  שם זה באמת מלחמת עולם ומפתיע שהם תהאחדו
 4. תתרמו ותשתקו
  (05/11/2007)
  לא צריך עוד מועצות יש לנו מספיק בארץ
 5. המזל של המדינה זה יהודים חמים שתורמים לה
  (05/11/2007)
  אתה בטח לא תרמת כלום בחיים
 6. רק יהדות ארהב יכולה להזיז דברים
  (06/11/2007)
  עם הכוח הכלכלי והפוליטי שלהם
 7. הכל פוליטי
  (06/11/2007)
 8. ירושלים של זהב
  (17/02/2008)
  חחחחללללללל 0509856658

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49