יהודי שבדיה עם החיילים החטופים

יהודי שבדיה התגייסו לפעילות לשחרור החיילים החטופים

ליטל דרור ו01/11/2007

בשעה 19:00 נאספו 70 מחברי הקהילה היהודית בגטבורג לטקס הזדהות עם החיילים החטופים ומשפחותיהם. בטקס סיפרו סטודנטים מקומיים את סיפורם של שמונת החיילים החטופים, השבויים והנעדרים: ארד, באומל, כץ, פלדמן, חבר, שליט, גולדווסר ורגב, הקשיבו לדברי גלעד שליט מהשבי, לשירו של בועז שרעבי על רון ארד ולכתבת טלביזיה אודות חטיפת גולדווסר ורגב, אשר הציתה את מלחמת לבנון השנייה.

"כדי לגרום להזדהות מרבית עם הנושא התעקשנו כי את סיפורי החיילים יספרו סטודנטים מקומיים, ולא אנשים מבחוץ" מספרת הלנה סקיבינסקי, מתאמת פעילויות סטודנטים מטעם הסוכנות היהודית בסקנדינביה.

את הטקס ארגנו שליחי הסוכנות היהודית ובני עקיבא בעיר, אריה ונורית יעקובסון, בשיתוף מחלקת הגשמה בסוכנות היהודית. "כאזרח שבדיה היה לי חשוב לצאת מהטקס הזה עם משהו מוחשי", מספר השליח יעקובסון. "זה חשוב להזדהות ולהפגין אמפתיה, אבל חשוב מכך הוא לעשות מעשה."

וכך, ביום שלפני האירוע הוקם אתר אינטרנט שבדי ובו עצומה הקוראת לממשלת שבדיה ולצלב האדום לפעול להשבת החטופים לביתם. "שבדיה מתנהלת, מבחינה הומאניטארית, בעיוות שאין כדוגמתו" מספר עודד מאירי, כותב העצומה. "שבדיה ארגנה בקיץ שעבר, עם תום מלחמת לבנון, עצרת הזדהות ענקית עם תושבי לבנון וגייסה מיליוני דולרים לטובת הלבנונים. אבל בעניין הומאניטארי בסיסי של השבויים היא טרם מצאה את הזמן להתעסק. אנחנו קוראים לממשלת שבדיה ולצלב האדום לפעול ולעשות הכול בכדי להחזיר את שמונת החיילים לחיק משפחותיהם."

לפני תום הטקס פנה אל הנוכחים איליה מאייר, תושב העיר גטבורג, וביקש שלא להזניח את הנושא: "אני חושב על המשפחות האלה כל יום. זה לא משהו רחוק מהמציאות, זה היה יכול להיות כל אחד מאיתנו. אנחנו צריכים לעשות הכול כדי להחזיר את הבנים. לדרוש מהכנסייה השבדית, מארגון אמנסטי, ומכל גוף שאנחנו יכולים להעלות בדעתנו לפעול ולעשות הכול להשיב החיילים."

בעלי אזרחות שבדית? הצטרפו וחתמו על העצומה באתר: www.namninsamling.com/israeliska_soldater

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49