יהדות ארה"ב נגד מהלכי אולמרט

שלשת הארגונים האורתודוקסיים המרכזיים בארה"ב פרסמו הודעות נגד מהלכי הממשלה.

עמי שרון ו25/10/2007

הפגנה בארהב נגד ביקור נשיא איראן

יהדות ארה"ב משנה מדיניות, ויוצאת בגלוי נגד מהלכי הממשלה. 

בעקבות השתיקה שאפיינה את יהדות ארה"ב האורתודוקסית בתקופת ההתנתקות החליטו הארגונים היהודים הדתיים בארצות הברית על שינוי קו.

ערב ועידת אנפוליס, "המועצה הרבנית של אמריקה" מצטרפת ל"ישראל הצעיר" ולארגון הכשרות או.יו, עם הודעה תקיפה משלה בעניין יהודה ושומרון וירושלים.

בהודעת המועצה הרבנית של אמריקה המונה כ-1000 רבנים נכתב כי:"מדינת ישראל היא בת הברית המהימנה היחידה של ארה"ב במזרח התיכון...לחצים על ישראל לנקוט בעמדות שמזיקות באפון מהותי לאינטרסים שלה ילמדו את פעילי הטרור שפועלם מניב שכר...הרשות הפלשתינית ...מסרה לארגון החמאס הטרוריסטי, נשק שסופק לרש"פ ע"י ארה"ב...אנו חוששים שנסיגה צה"לית ביהודה ושומרון...תוביל...למטר טילים בלב מדינת ישראל לרבות מרכזי האוכלוסין...ויתורים מוחשיים...הינם סכנה קיומית לעתיד ישראל...מפגן של נחישות ועוצמה מצד ארה"ב לטובת שלמותה של ישראל תגביר את התקוות לשלום."

ארגון האו-יו המאגד למעלה מאלף בתי כנסת ברחבי ארה"ב פרסם הודעה בה נכתב כי:"כששרים בממשלת ישראל הצהירו כי ראש הממשלה יהיה, אולי, מוכן לכרות הסכם עקרונות פרומלי שיתמוך בחלוקת ירושלים...עלינו להגיב". ראש הממשלה אולמרט ניסה להשיב לפנייה, אך הארגון לא התרצה ותבע מראש הממשלה הבהרות נוספות".

בנוסף, מנהל המחלקה ליחסי ציבור של הארגון כתב לעיתון הניו-יורק טיימס, כי מאמר המערכת שהציג את עמדת העיתון בסוף החודש שעבר "מעודד את הנשיא בוש ואת שרת החוץ "לדחוף" את הישראלים...לחתום על משמך פורמלי....(אך) הסדר בין הישראלים לפלשתינים לא יכול להתגבש עד אשר הפלשתינים בגדה המערבית ובעזה ימחישו את יכולתם ונכונותם לחיות בשלום עם ישראל ע"י הפסקת כל ההתקפות האלימות וההסתה".

ארגון "ישראל הצעיר" המאגד 150 קהילות דתיות, פרסם גם הוא מכתב פומבי, המתריע מפני "הסכנות הטמונות במדינה פלשתינית טרוריסטית בשכנות למדינת ישראל" והוסיף כי "עלינו להרים את קולנו על עצם המחשבה בדבר אובדן בירתנו המאוחדת, ירושלים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. בוקר טוב אליהו
  (25/10/2007)
  איפה הייתם בהתנתקות
 2. טוב שנזכרתם
  (25/10/2007)
 3. וישמן ישורון ויבעט
  (25/10/2007)
  מרוב כסף עושר והתבוללות שכחתם מי נלחם למענכם

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49